Utställningskalender

Här presenteras utställningar för Russkiy Toy hos SKK, SDHK och Minigruppen.

Om du vet domare så meddela gärna Annika via mail: sekr@srtk.se Tack!
(Reservation för felskrivning och ev. ändringar)
Nordic = Nordic Cert-utställning.
INT = Internationell Cacib-utställning.
För närmare information om utställning – klicka på arrangörens länk.
Du måste känna till reglerna när du anmäler, läs Utställnings- och Championatregler.


SENASTE ANGÅENDE CORONA-VIRUSET: LÄS HÄR!

Vi är ledsna att coronautbrottet påverkar våra medlemmar och vår verksamhet. Ta hand om er och era hundar ❤


UTSTÄLLNINGSKALENDER 2020

DATUM, ARRANGÖR, ORT, DOMARE

JANUARI

5 jan Västra Kennelklubben Göteborg Silva Zeferino, Portugal

6 jan Västra Kennelklubben Crufts kval. Göteborg INT Juha Palosaari, Finland

FEBRUARI 

MARS 

28 mars Sydskånska Kennelklubben Malmö INT Svein Björnes, Danmark

APRIL

26 april Västmanlands Kennelklubb Västerås Anna Lena Angeria

MAJ

2 maj SDHK Lidköping Birgitta Svarstad

3 maj Skaraborgs Kennelklubb Lidköping Nordic Bengt-Åke Bogren

23 maj SDHK Hässleholm Viviana Nodalli

24 maj Nordskånska Kennelklubben Hässleholm Nordic Nina Karlsdotter

30 maj SDHK Luleå Johnny Andersson

30 maj Uppsala Läns Kennelklubb Gimo INT Bo L Andersen, Danmark

31 maj Södra Norrbottens Kennelklubb Piteå Anna Lena Angeria

JUNI

6 juni Dalarnas Kennelklubb Leksand Nordic Anna Redlicka, Polen

6 juni SDHK Norrköping Karin Voye

7 juni Östergötlands Kennelklubb Norrköping Åsa Fröding Andersson

14 juni SDHK Vänersborg Lisa Molin

13 juni Norra Älvsborgs Kennelklubb Vänersborg Nordic Kerstin Nilsson, Danmark

14 juni Västerbottens Kennelklubb Vännäs Marja Salminen, Finland

27 juni Norra Norrbottens Kennelklubb Överkalix INT Kitty Sjong, Danmark

28 juni Norra Norrbottens Kennelklubb Överkalix Hans Almgren

28 juni Hälsinglands Kennelklubb Alfta Nordic Birgitta Svarstad

28 juni Södra Älvsborgs Kennelklubb Borås Aleksandar Petrovic, Serbien

JULI

10 juli fre Hallands Kennelklubb Tvååker INT Christabel Alford, Irland

11 juli Hallands Kennelklubb Tvååker Tanja Engel, Tyskland

18 juli Södra Norrbottens Kennelklubb Piteå INT Carmen N Guisado, Spanien

18 juli SDHK Västerås Torbjörn Skaar

19 juli Västmanlands Kennelklubb Västerås Nordic Paul Stanton

25 juli Värmlands Kennelklubb Ransäter Nordic Svante Frisk

AUGUSTI

1 aug Jämtland/Härjedalens KK Svenstavik Nordic Leni Finne, Finland

8 aug Örebro Läns Kennelklubb Askersund INT Kurt Nilsson

9 aug SDHK Askersund Jahn Stääv

9 aug Blekinge Kennelklubb Ronneby Nordic Hanne-Laine Jensen, Danmark

15 aug Östergötlands Kennelklubb Norrköping Nordic ?

15 aug Södermanlands Kennelklubb Eskilstuna Nordic Benny Blidh von Schedvin

22 aug Västra Kennelklubben Backamo, Ljungskile Liz-Beth C Liljeqvist

23 aug Minigruppen / SRTK Backamo, Ljungskile Bengt-Åke Bogren

23 aug Stockholms Kennelklubb Märsta INT Eva Nielsen

29 aug Gotlands Kennelklubb Visby Kerstin Nilsson, Danmark

30 aug Gotlands Kennelklubb Visby Nordic Maria G Veiga, Portugal

SEPTEMBER

5 sep Gästriklands Kennelklubb Högbo Nordic – Revaz Khomasuridze, Ryssland

6 sep SDHK / SRTK Sandviken, Högbo – Gunilla Skallman

6 sep Småland-Ölands Kennelklubb Löttorp, Öland – Bengt-Åke Bogren

12 sep Sydskånska Kennelklubben Falsterbo ?

13 sep SDHK Tågarp – Karin Sjöholm Östlund

13 sep Uppsala Läns Kennelklubb Gimo – Cathrin Lundberg Westin

OKTOBER

10 okt Västernorrlands Kennelklubb Sundsvall Nordic ?

11 okt SDHK Timrå – Joakim Ohlsson

NOVEMBER

1 nov Småland-Ölands Kennelklubb Växjö INT – Benny Blidh von Schedvin

DECEMBER

12 dec Svenska Kennelklubben SE-Vinnare, Crufts kval. Stockholm Nordic – Charlotte Orre