Utställningskalender 2021

Här presenteras utställningar för Russkiy Toy hos SKK, SDHK och Minigruppen.

NORDIC = Utställning med NORDIC-CERT.
INT = Internationell utställning med CACIB (Internationellt CERT).
För närmare information om utställning – klicka på arrangörens länk.
Du måste känna till reglerna när du anmäler – läs Utställnings- och Championatregler.

SENASTE FRÅN SKK ANGÅENDE CORONA-VIRUSETLÄS HÄR!
Regeringens beslut om allmänna sammankomster och offentliga tillställningar styr vilken verksamhet som kan genomförasÄndringar görs löpande enligt senaste info från SKK, hjälp tas gärna emot så maila sekr@srtk.se Tack!


DATUM, ARRANGÖR, ORT, DOMARE

JUNI

5/6 Dalarnas Kennelklubb Leksand INT – flyttad till 4 september! 

6/6 Östergötlands Kennelklubb Norrköping

12/6 Norra Älvsborgs Kennelklubb Vänersborg Nordicflyttad till 18 september!

13/6 SDHK Vänersborg

19/6 Västerbottens Kennelklubb Vännäs

JULI

2/7 fre Norra Norrbottens Kennelklubb Gällivare INT

2/7 fre Södra Älvsborgs Kennelklubb Borås – Dodo Sandahl

3/7 Hälsinglands Kennelklubb Alfta – Svante Frisk

3/7 SDHK Luleå – Liz-Beth C Liljeqvist Gunilla Skallman

4/7 SDHK Luleå – Karl-Erik Johansson

9/7 fre Hallands Kennelklubb Tvååker Nordic

10/7 Hallands Kennelklubb Tvååker

17/7 SDHK Västerås Köping – Joachim Ohlsson

18/7 Västmanlands Kennelklubb Västerås Nordic – Bengt-Åke Bogren

18/7 Södra Norrbottens Kennelklubb Piteå Nordic – Hans Almgren

23/7 dag 1 Stockholms KK Märsta INT – Arne Foss, Norge

24/7 dag 2 Stockholms KK Märsta Nordic – Julia Geller, Ukraina

25/7 dag 3 Stockholms KK Märsta INT – Patrik Cederlöf

AUGUSTI

1/8 Värmlands Kennelklubb Ransäter INT – Benny Blidh von Schedvin

7/8 Jämtland/Härjedalens KK Svenstavik Nordic

7/8 Örebro Läns Kennelklubb Askersund Nordic – Åsa Fröding

8/8 Blekinge Kennelklubb Ronneby

14/8 Södermanlands Kennelklubb Eskilstuna – Per Svarstad

15/8 Östergötlands Kennelklubb Norrköping Nordic

21/8 Norra Norrbottens Kennelklubb Överkalix

21/8 Minigruppen / SRTK Backamo, Ljungskile – Liz-Beth C Liljeqvist

22/8 Västra Kennelklubben Backamo Nordic – Bengt-Åke Bogren

23/8 mån Västra Kennelklubben Backamo INT – Patrik Cederlöf

28/8 Gotlands Kennelklubb Visby – Kerstin Nilsson, Danmark

29/8 Gotlands Kennelklubb Visby Nordic – Maria Gabriela Veiga, Portugal

SEPTEMBER

4/9 Dalarnas Kennelklubb Leksand INT – flyttad från 5 juni! *NY

4/9 Småland-Ölands Kennelklubb Öland INT – Martin Johansson

5/9 Småland-Ölands Kennelklubb Öland – Marie Callert

11/9 Sydskånska Kennelklubben Falsterbo –

12/9 SDHK Tågarp – Bo Skalin

12/9 Uppsala Läns Kennelklubb Gimo –

18/9 Norra Älvsborgs Kennelklubb Vänersborg Nordic – flyttad från 12 juni! *NY

18/9 SDHK / SRTK Sandviken, Högbo – Hans Almgren

19/9 Gästriklands Kennelklubb Sandviken, Högbo INT – Mikael Nilsson

OKTOBER

2/10 SDHK Haninge –

9/10 Västernorrlands Kennelklubb Sundsvall Nordic

10/10 SDHK Timrå – Annika Ulltveit-Moe

NOVEMBER

5/11 fre Småland-Ölands Kennelklubb Växjö INT – Sean Delmar, Irland

DECEMBER

11/12 Svenska Kennelklubben Stockholm Nordic SE-Vinnare, Crufts kval.

(Reservation för felskrivning och ev. ändringar)