Russkiy Toytoppen 2011

RUSSKIY TOYTOPPEN 2011

Årets Russkiy Toy, Släthår   

Placering, Namn, Kön, Poäng, Antal resultat, Antal totalt.

1 NATURAL CHOICE ASTREA STAR T 78 5 14
2 TASTAWAY’S MORTIMER H 76 5 9
3 OOO LIONEL RICH IN HEART N MIND H 69 5 17
4 OOO JE M’APELLE PUMA BLACK N TANIA T 60 5 11
5 NATURAL CHOICE CHARMING CORA-LI T 55 5 8
6 NATURAL CHOICE ENCHANTING ESMERALDA T 49 5 15
7 AMOR DEA’S LESTAT H 48 5 16
8 VOLGA SHARM ZHEMCHUG H 37 5 5
9 MINICHAMP’S GOLDEN EDITION T 34 4 9
10 AZMIRS ZORAN H 31 4 5
11 AZMIRS SUPER STAR T 30 3 3
12 AZMIRS BARTOK H 24 2 3
13 ROSSIISKI SHOKOLAD IA KRASOTKA MERY T 21 2 2
14 AMOR DEA’S AKASHA T 16 2 7
15 SAMARSKIY FAVORIT FANTAZIA T 13 1 1
16 SAMARSKIY FAVORIT SERAFIMA T 10 1 1
17 AZMIRS ZACHARIAS H 8 1 1
18 AZMIRS MAGIC STAR T 7 1 2
19 AZMIRS VILDA T 7 1 1
20 SUPERROYAL PRUUN T 7 1 2
21 TELLTALE’S AMAZING AMANDA T 6 1 6
22 TELLTALE’S AWESOME AMELIA T 6 1 1
23 AZMIRS TEO TO TELMINAS H 4 1 2
24 DJURGÅRDEN’S GOLDEN GODIVA T 4 1 6

Årets Russkiy Toy, Långhår   

Placering, Namn, Kön, Poäng, Antal resultat, Antal totalt.

1 OOO VALENTINO DA SILVERBACK GORILLA H 110 5 15
2 OOO PAN PANINI PAN PAN PANINI T 92 5 15
3 VLAST’ OGNIA EDELWEISS H 87 5 14
4 GOLD STANDARD SPLASH AF TRÖNDNILSEN T 62 5 6
5 STOLT DAIQUIRI D’OR H 54 5 9
6 ANNJANS TOY CILVIN T 48 4 10
7 GAPABO’S GUSAR H 48 5 11
8 MILIISIN TITIYO T 48 5 11
9 GOLD STANDARD AF CAFFÉ MACCHIATO H 47 3 4
10 STOLT HEROIC TITAN OF FIRE H 43 5 16
11 DJURGÅRDEN’S HEAVENLY HERA T 38 4 7
12 STOLT HALO OF FIRE T 38 4 13
13 GOLD STANDARD FAVORIT AF BJÖRN H 36 3 8
14 LUNA’S AMULET CALVIN H 33 5 10
15 EBA WORSOWGLOBTROTER T 29 3 6
16 DIVNAYA LAGUNA VIVALDI H 25 2 4
17 GOLD STANDARD AF DONATELLA VERSACE T 21 2 7
18 VAKTAS BUBBLAN T 20 2 3
19 GOLD STANDARD SPLASH AF AGNETA T 19 2 6
20 STOLT HIDDEN FIRE OF OLYMPUS H 19 2 6
21 STOLT GIZETTA GLAMOUR T 18 1 5
22 BELLA COSA MAGIC MIRACLE T 15 2 4
23 GOLD STANDARD AF MADELEINE T 15 1 1
24 KEEHAWN DOM PERIGNON H 14 1 2
25 AZMIRS AGNES T 8 1 2
26 CAPULETTI JUODA PUPA H 8 1 6
27 TSILISTINA T 8 1 7
28 AZMIRS AGNETA T 7 1 3
29 EAST DREAM BELLA VITA T 6 1 2
30 TALISMAN LJUBVI DYUNA T 6 1 2
31 GOLD STANDARD SPLASH AF ANNE-FRID T 3 3 3

Bästa Uppfödargrupp: Kennel Stolt